Devam Eden Projeler

» Devam Eden Projeler
TOPLUM SAĞLIĞI MERKEZİ PROJESİ AŞKABAT / TÜRKMENİSTAN

Ana müteahhitliğini Gap İnşaat'ın yaptığı Aşkabat/Türkmenistan'da bulunan Toplum Sağlığı Merkezi Projesi elektrik işleri firmamız tarafından yapılmaktadır. Proje yaklaşık olarak 37.500m2 açık alan üzerine 17.000m2 kapalı alan olarak kurulmaktadır. Proje kapsamında Kuvvetli Akım Enerji Dağıtımı, Topraklama ve Yıldırımdan Korunma Sistemi, İç ve Dış Aydınlatma sistemleri, Telefon-Data Sistemi, CCTV Sistemi, Güvenlik Sistemleri, Saat Sistemi ve Mekanik Otomasyon Sistemleri bulunmaktadır.

MORFOLOJİ HASTANESİ

Ana Müteaahitliği Gap İnşaat tarafından Aşkabat’ta yapılacak bina 27.000 m2 kapalı alana sahiptir. Tarafımızca Orta gerilim, alçak gerilim ve zayıf akım sistemleri yapılacaktır. Morfoloji Merkez Binası üç bölümden oluşmaktadır; -Anatomi Bölümü; sadece tıp fakültesi öğrencilerine ait mekanlar bulunmaktadır. Bölümün 1.katında servis ve uygulama alanları, 2. katında uygulama derslikleri, öğretmen-profesör odaları, asistan odaları, kadavra hazırlama odaları ve teknik odalar, 3.katında uygulama derslikleri, öğretmen-profesör odaları, asistan odaları, kadavra hazırlama odaları, müze, kütüphane ve idari ofisler bulunmaktadır. -Patoloji Bölümü; ölen insanların ölümünün sebebinin araştırıldığı bölümdür. Bölümün 1.katında laboratuvar odaları,x-ray , tahlil kabul odaları, morg ve cenaze odaları ile teknik alanlar, 2.katında laboratuvar ve doktor odaları, konferans salonu, 3.katında derslikler, öğretmen-profesör odaları, asistan odaları, kütüphane ve idari ofisler bulunmaktadır. -Ekspertiz (Adli Tıp) Bölümü; cinayet ile öldürülen cesetleri inceleme bölümüdür. Bölümün 1.katında laboratuvar, CT, cenaze odaları, cenaze yıkama odaları ve teknik alanlar, 2.katında laboratuvar ve doktor odaları, konferans salonu ve idari ofisler, 3.katında derslikler, öğretmen-profesör odaları, kütüphane, internet kafe ve idari ofisler bulunmaktadır.

TEHLİKELİ ENFEKSİYONLAR MERKEZİ AŞKABAT / TÜRKMENİSTAN

Türkmenistan sınırları içerisindeki tehlikeli hastalıkları araştırmak ve önlemini almak icin düşünülmüş, üst seviye güvenlik önlemlerinin düşünüldüğü sağlık tesisidir. Bu enfeksiyonlar çölden alinan hayvan, kum, toprak, vb. ek olarak hayvansal gıda numuneleri ve insandan alınan örnekler laboratuvar ortamında tetkik edilecek ve gerekli ise önlemleri alınacaktır. Orta gerilim, alçak gerilim ve zayıf akım sistemlerinin uygulanacağı Proje 10.500 m2 lik kapalı alana sahiptir.

SETİF PARK MALL PROJESİ

Setif Park Mall Projesi, Cezayir in başşehri Cezayir’den 300km mesafede, yaklaşık denizden 1100 m yüksekte olup Setif’te inşa edilmektedir. Şehrin en büyük ve en yüksek projesidir. Toplam 123.560m² kapalı alandan oluşan projenin 42.000m²’si 5 katlı kapalı otopark, 2.100m²’si konferans salonu, 19.000m2’si 17+2 kattan oluşan otel, 14.860m²’si 18+1 kattan oluşan ofis, 44.600m²’si alışveriş merkezi ve hipermarketten oluşmaktadır. Proje, toplam 7.440 kVA olan 11 trafo ile beslenmektedir. Bu gücün 2000kVA’sı ise 5 adet jeneratör ile yedeklenmedir. Bina 5 adet Chiller gurubu ile soğutulmakta, 3 kazan ile de ısıtılmaktadır.

NAZARBAYEV ÜNİVERSİTESİ 2.2 ETABI ASTANA /KAZAKİSTAN

Yaklaşık 90 000 metre kare kapalı alandan oluşan tesisin 2.açılış kompleksi 2.etabı projelendirme işlerimiz devam etmektedir. Bu etap bünyesinde 5 adet blok bulunmaktadır.Bu blokların üçü üniversite bünyesinde yer alan büyük çaplı laboratuvardan oluşmaktadır.( fizik biyoloji kimya enerji veterinerlik finans vb..) Diğer blokda 1600 ve 500 kişilik oditoryumlarla 250 kişilik 2 adet balo salonu ve küçük çaplı seminer ve konferans salonları yer almaktadır. Son blok da ise yönetim ofisleri ile öğrenci kulüpleri bulunmaktadır.