Sosyal Yapıları

» Sosyal Yapıları
GALATASARAK KÜREK TESİSLERİ – KANARYA / İSTANBUL

Türkiye’nin nadide kulüplerinden olan Galatasaray Kürek Tesisleri’ne ait tüm elektrik tesisatına ve ekipmanlarına tarafımızdan sponsor olarak, son derece modern bir projelendirme ve uygulama yapılmıştır. Yine aynı kulübün futbol sahası olan Ali Sami Yen’de saha aydınlatma hesaplarına bağlı projektör açı ayarlamaları yapılmış, bakımı ve işletmesi üstlenilmiştir. Sahanın eski tesisata sahip olması dolayısı ile panolarında gerekli olan çift baralı sistem, tadilatla oluşturulmuştur. Kulübün 1905 Galatasaraylı Genç Yönetici ve iş Adamları Derneği Merkezi de projelendirilmiş ve uygulaması yapılmıştır. Elektrik proje ve uygulama işleri tamamlanmıştır.

MİMAR SİNAN ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ – BOMONTİ / ŞİŞLİ

Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Bomonti Kampüsü, 60.000 m2 kapalı alana sahiptir. Proje kapsamında, 34,5 kV orta gerilim enerji nakil hattı, 1×2000 kVA ve 1x1600kVA orta gerilim şalt tesisleri ve trafo merkezleri, 1x2000kVA ve 1x200kVA dizel jeneratör grubu dağıtım tesisatı ile kuvvetli ve zayıf akım sistemleri uygulanmıştır. Elektrik proje ve uygulama işleri tamamlanmıştır.

THE BRITIS COUNCIL – BEŞİKTAŞ / İSTANBUL

British Council, 2.600 m2 kapalı alana sahip dersliklerden ve kültürel faaliyetlerin sağlandığı mekânlardan oluşmaktadır. Genel ve özel aydınlatmanın kullanıldığı tesiste, zayıf akım sistemleri uygulanmıştır. Elektrik proje ve uygulama işleri tamamlanmıştır.

MYDONOSE SHOWLAND YEŞiLKÖY / İSTANBUL

Tesis 8.000 m2 kapalı alana sahip ve 5.000 kişilik kapasitelidir. En iddialı fikirlerinden biri, tüm tesisatın sökülebilir olması ve daha sonra herhangi bir yere yeniden çabucak kurulabilir olmasıdır. Bu nedenle, elektrik tesisatı da flexible, sökülmeye ve yeniden kurmaya uygun yapılmıştır. Tesisin toplam gücü 2×1600 kVA’lık güç trafoları ile sağlanmaktadır. Yedek güç olarak 1600 kVA’lık bir jeneratör bulunmaktadır. Bu kaynakların kullanımı için gerekli manevralar tamamen enerji yönetim sistemi ile otomatik olarak sağlanmaktadır. Aydınlatma sistemi tamamen mimari dokuya uygun olarak dizayn edilmiştir. Bu aydınlatmayı sağlayabilmek için 10 ayrı aydınlatma firmasının yaklaşık 60 ürünü kullanılmıştır. Tüm tesiste çıkışların belirtilmesi amacıyla, 3 saat kendinden akülü acil aydınlatma ürünleri kullanılmıştır Tüm bu aydınlatmaların açma-kapama ve zamana bağlı kontrolleri bir senaryo oluşturularak otomasyon sistemi kurulmuştur. Bu otomasyonla, hem enerji tasarrufu sağlanmakta, hem de insana bağlı hata faktörü ortadan kaldırılarak, otomatik olarak kumanda imkânı verilmektedir. Elektrik proje ve uygulama işleri tamamlanmıştır.